Adobe Illustrator'da Akıllı Telefon Çizimi - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Adobe Illustrator'da Akıllı Telefon Çizimi

Adobe Illustrator'da Akıllı Telefon Çizimi

 
 
1. Adım - belgemizi ayarlama
 
 
Illustrator uygulamasını açın ve aşağıdaki ayarlarla yeni bir belge oluşturun ( bir bilgisayarda ctrl + N , bir mac'da cmd + N ).
 
çalışma yüzeyinin sayısı : 1
genişlik : 1200px;
yükseklik : 800 piksel;
Birimler : piksel
renk modu : RGB (aygıtlar için tasarlandığımız gibi yazdırmayacağız);
raster efektleri : ekran (72 ppi) - daha sonra sanat eserinizi basmak niyetinde yüksek değerleri kullanın;
yeni nesneleri piksel ızgarasına hizalayın : işaretli - her şeyin keskin olmasını istiyoruz.
 
Dosyanızı oluşturduktan sonra, kolayca çalışabilmeniz için katman oluşturmaya başlayacağız.
 
 
 
 
2. Adım - belgeyi katman haline getirme
 
 
Katmanlar panelini kullanarak, 6 katman oluşturun ve bunları aşağıdaki gibi aşağıdan yukarıya doğru adlandırın:
 
 
 
 
arka plan ;
telefon gövdesi ;
ekran ;
üst ve alt ızgara ;
ekran yansıması ;
renk yerpaylaşımı
 
Şimdi her şeyi düzgün ve düzenli olarak yaptık, düğmelere basmaya başlama zamanı geldi.
 
 
3. Adım - şekillerin oluşturulması
 
 
3.1. Arkaplan
 
Arka plan katmanı ve yardımı ile dikdörtgen aracı (M) oluşturmak 1200 x 800px
 
nesne (# DE7F7F) ve dikey ve yatay olarak bunu ortalamak çalışma yüzeyinin emin olun ( için hizalama ayarlanır Çalışma Yüzeyiyle ve seçim değil)
Align panelini kullanarak.
 
 
 
Hızlı İpucu : Hizala panelini görmüyorsanız, Pencere> Hizala gidin ve hızla açılır.
 
 
3.2. Telefonu Oluşturma
 
 
Herhangi bir illüstrasyonda olduğu gibi, öncelikle temel şekilleri tanımlamaya başlayıp görüntülerimizin oluşturulmasına yardımcı olan küçük ayrıntılar ekledik.
 
Telefonun tabakasını ve dikdörtgen aracını oluşturmak için 290 x 496px şekil bir ile 8px köşe yarıçapı olmalıdır. Daha önce olduğu gibi, nesneyi yukarıdaki adımları kullanarak arboya hizaladığınızdan emin olun ve ardından rengini # F4F2CB olarak değiştirin .
 
Sonra, yan hacmi ve kilit düğmelerini yaratmamız gerekiyor. Bunu yapmak için, biz yaratacak 8 x 46px yuvarlatılmış dikdörtgen bir ile köşe yarıçapı içinde 2px ve biraz daha koyu o renk # D6D5B2 .
 
Transform panelini kullanarak ( Pencere> Dönüştür ) telefonun sol tarafına yerleştirin :
 
x koordinat : 455 piksellik;
y koordinat : 289 piksellik.

 

 

Nesneyi seçerek kopyalayın ve alt ( bir mac'ta isteğe bağlı olarak) düğmesini basılı tutarken aşağı doğru sürükleyin. Şimdi onları ikisini de seçip hizala panelini kullanarak birbirinden 10 piksel konuma getirin .

 

 

Şimdi kilit düğmesiyle ilgilenelim. Yine kullanılarak yuvarlak dikdörtgen aracı oluşturmak 8 x 34 piksel şekli ile  bir 2px köşe yarıçapı oluşturun. Ses düğmeleri olarak renklendirin ve ardından dönüşüm paneli kullanarak aşağıdaki gibi konumlandırın:
 
x : 745px;
y : 245 piksellik.
 
Fark etmiş olabileceğiniz gibi, düğmelerin tümü telefonun gövdesinin üstünde görünüyor gibi küçük bir soruna sahibiz. Bunu düzeltmek için telefonu seçin, ardından sağ tıklayın> Düzenle> Arkaya getirin .
 
Her şeyi düzleştirmek için, telefonu ve düğmeleri çoğaltarak birleştirecek ve renkleri # C47171'e değiştirdikten sonra taşı seçeneğini kullanarak (sağ tıklama> Taşı) yeni şekli 18px aşağı kaydırarak ince bir gölge ekleyin .
 
Her adımı doğru takip ederseniz illüstrasyonunuz şöyle olmalıdır.
 
 
 
 
3.3. Ekran
 
 
Gösterge kısmı için, bir rıhça, bir bildirim çubuğu ve bazı aletler oluşturarak düz bir şekilde basit tutmamız gerektiğini düşündüm.
 
Önce 260 x 400 piksel nesne oluşturarak başlayalım  ( # AAA88E bizim belgenin ortasına konumlandırmak olacaktır).
 
Şimdi, dock olarak görev yapacak başka bir 260 x 40 piksel dikdörtgen oluşturun. Hem önceki hem de önceki nesne seçiliyse, yuvasını ekranın altına hizalayın.
 
 
 
 
Sonraki böylece kullanarak, bazı simgeleri eklemek gerekir. Yuvarlatılmış dikdörtgen aracın oluşturmak, 40 x 40px şekli ( # 8C8B75 bir birlikte) köşe yarıçapı içinde 4px yaklaşık olarak uzay simgeleri yatay ve sonra bunu 4 kez ve 20px çoğaltmalısınız. Bunu yaptıktan sonra gruplandırın dikey olarak onları hizalayın ve sonra onları yerleştirin, böylece rıhtımın üst çizgisinin ortadan geçmesini sağlayın.
 
 
 
 
Birkaç piksel yukarıya çıkarsak, 5 basit daireyle oluşturulmuş ana ekran göstergesi görüntülenir. Bunu çoğaltmak için Elips aracını ( L ) tutun ve # 9B9A81 kullanarak renklendirileceğimiz 10 x 10 piksel bir nesne çizin. Şekli 4 kez çoğaltın, yatay olarak hizalayın ve birbirlerinden 10 puk noktaya konumlandırın.
 
Hepsi seçilmiş olarak bir grup oluşturun ( bir bilgisayar üzerinde ctrl + G , mac'da cmd + G ) ve daha sonra bunları doğru noktada basmak için bu koordinatları kullanın:
 
x : 600 piksel;
y : 492 piksel.

 

Ortadaki çemberin rengini # 8C8B75 olarak değiştirin, böylece geçerli ekranı gösterecektir.
 
Aletler bölümü için aşağıdaki değerlerle 2 dikdörtgen çizmemiz gerekir :
 
üst widget : genişlik: 220 / yükseklik: 160 piksel;
alt widget : genişlik: 220 / yükseklik: 42px.
 
Şimdi onları hem de ana sayfa göstergesi madde işareti grubunu seçin ve birbirlerinden 20px uzaklaştırın.
 
 
 
 
Son olarak, bildirim çubuğunu ekleyelim. 260 x 18px dikdörtgen, renk # 9B9A81
 
Ekranın üst kısma elips aracı ( L ) ve 6 x 6 piksel daire ( # 8C8B75 )
 
Yatay bir mesafe 4 piksel.
 
Onları konumlandırmak için önce gruplandırdığınızdan emin olun ve sonra dönüştür panelini kullanarak aşağıdaki koordinatları girin:
 
x : 496px;
y : 209 piksel.
 
 
 
Için pil göstergesi bir oluşturmak 22 x 10px yuvarlatılmış bir dikdörtgen ( # 8C8B75 ) ile köşe yarıçapı arasında 2px . Sonra, 4 x 6 piksel bir nesne çizin ve önceki şeklin sağ tarafına doğru konumlandırın.
 
Sonra, başka bir oluşturmak 6 x 6 piksel şekli bir ile köşe yarıçapı arasında 2px .
 
Üzerine çift tıklayarak izolasyon moduna girin ve Doğrudan seçim aracını ( A ) kullanarak sol yan bağlantı noktalarını silin ve kalan parçaları bir ctrl + J ( mac'da cmd + J ) kullanarak birleştirin .
 

 

3.4. Üst ve alt ızgaralar

 
 
Şimdi bir sonraki katmana geçme ve üst ve alt ızgaralar üzerinde çalışmaya başlama zamanı.
 
Kullanma yuvarlatılmış dikdörtgen aracı, oluşturmak 100 x 6 piksel şekli bir ile köşe yarıçapı arasında 2px . renklendirin # D6D5B2 ve altındaki değerleri kullanarak konumlandırın:
 
x : 600 piksel;
y : 624 piksel.
 
Ardından, 4 piksellik bir köşe yarıçapına sahip başka bir 104 x 10 piksel nesne oluşturun, # C7C6A6 renklendirin ve onu daha önce oluşturulan nesnenin altına yerleştirin ( sağa tıklayın> Düzenle> Geri Gönder'i seçin ).
 
 
 
İki grubu birleştirip kopyalayıp ctrl + F ( mac'da cmd + F ) kullanarak bunları yerine yerleştirerek çoğaltın. Dönüştürme panelini kullanarak onları aşağıdaki konuma taşıyın:
 
x : 600 piksel;
y : 176 piksel.
 
Üstteki parçaya , birbirinden 2px uzakta ve dikey olarak yatay olarak ızgaraya hizalayarak 24 daire oluşturarak ( 2 x 2 piksel ) biraz ayrıntı ekleyin .
 
 
 
 
Elips aracının yardımıyla 10 x 10 piksellik bir nesnenin ( # C7C6A6 ) üzerine oturan 6 x 6 pikselli bir şekil ( # D6D5B2 ) çizerek önden bakan bir kamera oluşturun. İki gruba ayrıldıktan sonra (cc + G , mac'ta ctrl + G ) , üst ızgaradan 12 poz noktaya konumlandırın.
 
 
 
 
Şimdi illüstrasyonu yeniden düzenlediniz, şimdi yapmamız gereken bazı efektler eklemek.
 
Adım 4 - Ekran yansımasını ekleme
 
 
Ekran katmanından devam etmeden önce , ana dikdörtgeni ekran yansıma katmanına kopyaladığınızdan emin olun, çünkü efekt oluşturmak için onu kullanacağız. Onu kopyaladığınızı farz ederseniz, rengini beyaza çevirin ve ardından doğrudan seçme aracını ( A ) kullanarak sağ alttaki çapa noktasını seçin . Bunu yaptıktan sonra ilk önce sağ tıklayın ve sonra Transform> Move seçeneğine gidin ve Horizontal alanına  - 146px girin .
 
Sonra basitçe değiştirmek karıştırma modunu için Yumuşak Işık ve alt Opacity için %14 .

 

Adım 5 - Yer paylaşımı kullanarak renk arttırıcı
 
 
Resmimize son dokunuş, genel renk şemasına küçük bir pop vermeye odaklanacaktır. Bunu yapmak için önce telefonun ana şeklini ve yan düğmeleri kopyalayıp renk katmanına yapıştıralım .
 
Hepsini seçin ve sonra Pathfinder kullanarak bunları tek bir nesneye birleştirin. Daha sonra doğrusal gradyan kullanılacak renk (# 9E005D ), sol renk (# FBB03B )  ve 45º açısını değiştirmek  için emin olun.

 

 

Şimdi yapmamız gereken tümü değiştirmektir. Karıştırma modu için yerleşimi ve alt Opacity için %40 olmalıdır.