Tasarımcılar ve Web Geliştiricileri Birlikte Neden Çalışmalıdır? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Tasarımcılar ve Web Geliştiricileri Birlikte Neden Çalışmalıdır?

Tasarımcılar ve Web Geliştiricileri Birlikte Neden Çalışmalıdır?

Tasarımcılar ve geliştiriciler birlikte çalışmalıdır. Ancak çoğu zaman, bu kişiler aynı projede çalışırken ayrı çalışırlar. Tasarımcı, web yayıncılığına kod hazırlayan ve geliştiren öğeler, renk paletleri ve tipografi yaratmaya çalışır. Bu tasarımcı ve web geliştiricisi arasındaki son tasarımda uyumsuzluğa neden olabilir.
 
Tasarımcılar ve geliştiriciler projelerde baştan sona birlikte çalışırsa sonuç, mükemmel estetik, kullanıcı arabirimi ve temiz kod ile daha uyumlu bir web projesidir. İşbirliği sürecinde daha az iş ve yeniden çalışma var, umarım daha kısa sürede tamamlanabilen bir proje ile sonuçlanır.
 
Tasarımcı ve Geliştirici
 
 
 
Genellikle web tasarım uygulamalarında hangi web sitelerinin ve öğelerin neye benzeyeceğini yaratmak için Adobe Photoshop ve Illustrator gibi grafik tasarım yazılımlarını kullanır. Bu estetik daha sonra HTML, Javascript, jQuery, CSS ve diğer programlama dillerini kullanarak web'de her şeyin işinize yaraması için bir web geliştiricisi tarafından kodlanır.
 
Tasarımcılar ve geliştiriciler genellikle ayrı odalar veya hatta ülkelerden çalışabilirken, her biri eksiksiz bir web sitesi oluşturmak için diğerinin becerilerine ihtiyaç duyar. Bu yüzden birlikte çalışmak zorundalar.
 
 
Artık bir tasarımcı veya geliştirici ile çalışmanızın gerekçelerini düşünüyorsanız, bunu nasıl harekete geçirebilirsiniz? Açık iletişimle başlar.
 
Web tasarımcıları ve web geliştiricileri, projeyi öncelikle yerine koymalı ve süreç boyunca ve kararlar alınırken büyük resmi düşünmelidir. Bazılarını kazanacağınızı ve yol boyunca bazı kavgalarınızı kaybedeceğinizi anlayın.
 
Başlamak için en iyi yer, birlikte tasarımcı ya da geliştiriciyi öğle yemeğine, kahve ya da yürüyüşe götürmektir. İlk eskiz ya da tel kafes çizmeden önce onu veya stilini tanıma. Ekip olarak birlikte nasıl çalışmayı planladığınız hakkında konuşun ve bazı temel kurallar belirleyin.
 
Projeye katılan herkes, herkesin görevde ve zamanında olduğundan emin olmak için sıklıkla herkesle (belki de proje takviminde planlamak için) kontrol etme noktası sağlamalıdır. Unutma, güzel olmayı; Yapıcı eleştiri sunmak ve başkalarından gelen geri bildirime açık olabilmek. Ve yol boyunca yeni şeyler öğreneceğiniz gerçeğine açık olun, buna minnettar olun.
 
 
Tasarımcılar için ipucu
 
 
 • Tasarımcı teorisini, geliştiricilerin estetik malzemenin nereden geldiğini anlamalarına yardımcı olmak için basit bir şekilde açıklayın.
 •  
 • İnteraktif öğeleri tasarlarken ve nasıl çalışacaklarını düşünün. Tüm parçaların birbirleriyle etkileşim aşamaları için tasarlandığından emin olun.
 •  
 • Tamamıyla tasarım yapın. Bir geliştiricinin benzer parçaları kopyalayıp düzenlemesini beklemeyin. Her eyalet için element oluşturun ve hazır hale getirin.
 •  
 • Yol boyunca yardım isteyin. Belirli bir fontun bir web sitesinde çalışıp çalışmayacağından emin değilseniz, isteyin.
 •  
 • Kullanılabilir dosya formatlarında ve web kullanımı için uygun çözünürlükte ve boyutta tasarım öğeleri sağlayın.
 
 
Geliştiriciler için İpucu
 
 
Tasarım hakkında bilgi edinin. Renk ve tür açısından ve hatta dil bilgisiyle ilgili küçük bir teoriyi bilmek uzun bir yol kat edebilir.
 
Neler yapabileceğiniz ve yapamayacağınız konusunda açık konuşun. Bir tasarımcı web'de tercüme yapmayacak bir yola düşüyorsa, daha sonradan daha erken bir şey söyleyin.
 
Soruları cevaplamak ve tasarım süreci sırasında yardımcı olmak için hazır bulunun.
 
Baştan bu sürece katılın. UX ile çalışacak tasarım fikirlerini beyin fırtınasına yardımcı olun.
 
 
Geliştirme sürecinde, tasarımın bütünlüğünü, beğenmediğiniz ya da kabul ettiğiniz parçaları bile koruyun. Sadece "gelişme" amacı olmadan şeyleri görsel olarak değiştirerek düşmanları yapacaksınız.
Tasarımcılar ve geliştiriciler için en büyük tavsiye öğelerinden biri de o kadar da yeni değil, ancak hala önemlidir. " Çevik Yazılım Geliştirme Bildirgesi ", tüm web tasarımcıları, web geliştiricileri ve etkileşim tasarımcılarının yaşaması gereken dört ilkeyi vurgulamaktadır.
 
Süreçler ve araçlar üzerinde bireyler ve etkileşimler
 
 • Kapsamlı belgeler üzerinde çalışma yazılımı
 • Sözleşme müzakeresi için müşteri işbirliği
 • Bir planı izleyerek değişime tepki verme