CSS3 ve jQuery Yükleme Animasyonu Oluşturma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
CSS3 ve jQuery Yükleme Animasyonu Oluşturma

CSS3 ve jQuery Yükleme Animasyonu Oluşturma

CSS3 ve jQuery Yükleme animasyonlarının en büyük kaynağı  artık elinizde. Animasyon yüklemeden önce zordu ve sadece Gif formatıyla sınırlıydı, ancak şimdi güçlü teknolojiler ve tarayıcılarla ayrıca CSS3 ve jQuery ile yükleyebilirsiniz. Son derece özelleştirilebilir ve sunucu sizin tarafınızdan yapılan isteğin sorunsuz bir şekilde işlenmesini sağlar.
 
Animasyon yükleyebilen ancak tümü eski tarayıcılarda çalışamayan yaklaşık CSS3 ve jQuery var. JavaScript VML ve tuval, spin.js ve etkinlik göstergesi tarafından desteklenir. jQuery eklentisi, VML veya SVG kullanarak dönüşür. JQuery'ye güvenmekten başka spin .js ile aynı işlevselliklere sahiptir. Script alfa saydamlık, yüksek yapılandırma ve çözünürlük bağımsız hafiftir. Ayrıca, büyük tarayıcılarda çalışır ve özellik tespiti olanakları vardır.
 
Tuval yükleyici eklentisi, tipik gif yükleme animasyonundan daha kullanışlı ve daha iyidir. Yükleyici tuval tabanlıdır ve aynı genişlik ve yüksekliğe sahiptir. Bu eklenti, Android'de görülmesi gereken mobil uygulamaları geliştirmek için kullanışlıdır. Değiştirmeden önce tuval desteğini kontrol etmenizi sağlar. Dairesel ön yükleyicileri özelleştirmek için HTML5 Canvas'ı kullanarak Heartcode CanvasLoader kullanıyoruz . Bu, JavaScript kullanıcı arayüzü kitaplığından. Spin.js eski tarayıcıları destekler ve ön yükleyicinizi özelleştirmek için bir UI'ye sahiptir. Yüksek yapılandırmaya sahip, büyük tarayıcıları destekleyen ve çözünürlükten bağımsızdır. Spin.js, eski IE'lerde acil durum olarak VML'yi kullanır. Tek şey tarayıcınızın tuvali desteklemesidir. Bunun haricinde dosya boyutu 3k minified ile küçüktür ve çok yapılandırılabilir.
 
Ajax yükü oldukça kullanışlı ve standart animasyon yükleme için kullanılıyor. Gösterge türünüzü seçip arka plan ve ön plan kod rengini değiştirerek istediğiniz simgeleri oluşturabilirsiniz. Açılır menü, JavaScript ile gezinme menüsünde başka bir çözümdür. Çerezleri JavaScript kullanarak da kontrol edebilirsiniz. Chimply size bazı kullanışlı animasyonlu daireler sunar ve sizin için 18131 görüntü üretmiştir. Dairesel, yatay, dikdörtgen, smiley, işaretleri ve zodyak işaretleri üç boyutlu kategori alabilirsiniz.
 
 
CSS Yükleme Animasyonu
 
 
 
html kodu:
 
 
css kodu:
 
 

 

CSS ve HTML yüklemeleri için dört farklı renk ve efekt. Projelerinizde bunları ücretsiz kullanabilirsiniz.
 
 
CSS3 Yükleme Animasyonu Döngüsü
 
 
 
 
Neon stili sayesinde animasyon döngüsü  parlak bir görünüme sahiptir. Alessio Atzeni, karanlık bir arka plan üzerinde özellikle iyi görünen 3 tip CSS3 tabanlı ön yükleme efektleri sunar. Bileşen, oynat ve durdur düğmeleriyle kontrol edilebilir.
 
Sıfırdan nasıl yaratılacağını adım adım gösteren bir öğretici var. Dezavantaja gelince, yalnızca Safari, Firefox ve Chrome'da çalışırlar.

 

html kodu:

 

css kodu:

 

 

CSS3 Yükleme Animasyonu

 

Ayrıca 3 farklı yükleme animasyonu vardır. İlki dairesel bir vibe vardır. İkincisi standart bir lineer çözümdür ve üçüncüsü bir dizi bloktan oluşmaktadır. Ayrıca güzel bir eşlik eden bir mavimsi renklendiricidir. Her biri başlatılabilir, yeniden başlatılabilir veya durdurulabilir.

 

 

html kodu:

 

css kodu: