E-TİCARET DANIŞMANLIĞI

E-TİCARET DANIŞMANLIĞI

Günümüz teknolojisi ve kullanıcı yönelimleri, firmaların satış ve pazarlama stratejilerini değiştirmesine neden oluyor. Birçok fiziksel marka ve firma, satışlarını internet kanalına yönlendiriyor. Bu geçiş ya da başlangıç sürecinde profesyonel bir destekle yola çıkanların başarıya ulaşma ihtimali, uçsuz bucaksız internet ortamında kaybolmanın ve başarısız girişimlerin önüne geçiyor.
 
"Tam hizmet reklam ajansı" politikasıyla çalıştığımız tüm firmaların reklam ve danışmanlık alanındaki ihtiyaçlarını tek noktadan gideriyoruz. Bunun yanında yeni iş ve reklam fikirleri üreterek hizmet kalitesini arttırmayı hedefliyoruz.
 
e-Ticaret Sitelerine aşağıda yer alan hizmetleri sunuyoruz:
 • e-Ticaret Paket Kurulumu ve Tasarımı
 • Kurumsal Kimlik ve Logo Tasarımı
 • İçerik Oluşturulması ve Ürün Girişi
 • Ödeme Sistemleri Anlaşmaları
 • Lojistik Anlaşmaları ve Stratejileri
 • Whatsapp, Telefon ve Mail Destek Hatları Kurulumu
 • Pazaryeri Entegrasyonları
 • SEO Ayarları
 • Mobil Uygulama (Apple ve Android)
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • SMS ve Mail Duyuru Sistemleri
 • Şirket Kurulumu, Marka ve Patent İşlemleri
 • Devlet Teşvikleri
 • Uluslararası e-Ticaret Danışmanlığı
 • Pazarlama Stratejileri Geliştirme
 • Reklam Fikirleri Üretimi ve Bütçe Yönetimi
 • Ürün Çekimleri, Tasarım Desteği

Kurumsal Kimlik ve Logo Tasarımı

E-ticarete başlarken iilk adım olarak oluşturulacak sitenin ve markanın kurumsal kimliği tasarımını gösterebiliriz. Firmanızın ve web sitenizin felsefesine uygun, sektörünüz ile bağdaşan bir logo tasarımı, satış stratejinize
ve güvenilirliğinize büyük katkı sağlayacaktır. Özgün bir logo ve buna bağlı şık bir kurumsal kimlik ile web sitenizin tasarımından ürünlerinizi gönderdiğiniz kutulara kadar tüm ürünleriniz şık ve bağdaşık bir görünüme sahip olacaktır.

e-Ticaret Paket Kurulumu ve Tasarımı

E-ticaret alanında müşterilere güven vermek çok önemlidir. Bunu kaliteli bi̇r e-ticaret sistemi ve göze hoş gelen bir tasarım ile sağlayabilirsiniz. Lacivert olarak sizlere özgün e-ticaret sistemleri tasarlıyor ve ihtiyacınıza en uygun özellikleri içeren e-ti̇caret paketlerinin kurulumunu yapıyoruz. Paketlerinizi Türkiye’nin en iyi e-ticaret firması olan Ideasoft'tan temin ediyoruz.

İçerik Oluşturulması ve Ürün Girişi

Web sitenizin içerik tasarımı, metin yazarlığı gibi uzmanlık isteyen alanlarda profesyonel yöntemlerle çözümler üretiyoruz. Binlerce ürün arasında kaybolmamanız ve ürünlerinizi en doğru şekilde sergileyebilmeniz açısından talebiniz doğrultusunda ürün girişi desteği veriyoruz.

Ödeme Sistemleri Anlaşmaları

Müşterinize havale ve EFT’nin yanında farklı kredi kartlarına taksit avantajları, kapıda ödeme gibi birçok seçenek sunmanız satışlarınızı arttıracaktır. Biz, bu alanda sizler için en düşük komisyonları içeren ödeme yöntemi anlaşmalarını yürütüyor ve bunların sorunsuz entegrasyonunu sağlıyoruz.

Lojistik Anlaşmaları ve Stratejileri

e-Ticaretiin en önemli unsurlarından birisi sorunsuz ve hızlı gönderidir. Ayrıca ürününüze uygun lojistik stratejileri de belirlenmelidir. Biz bu alanda sizlere en düşük fiyatlarla kargo anlaşmaları sağlıyor, ayrıca hızlı kargo, aynı gün teslimat gibi lojistik stratejilerinden sizlere uygun olanları hayata geçirmenize yardımcı oluyoruz.

Destek Hatları Kurulumu

Whatsapp canlı destek, çağrı merkezi, müşteri temsilcisi ile telefon desteği, e-posta ve ticket ile müşteri desteği gibi farklı destek hatlarınızın kurulumunu yapıyor, kullanım eğitimleri veriyoruz.

Pazaryeri Entegrasyonları

e-Ticaret satış stratejilerinin dikkat edilmesi gereken unsurlarından birisi de pazaryerleridir. n11.com, hepsiburada.com, gittigidiyor.com, trendyol.com gibi pazaryerlerinde, cimri.com, akakce.com gibi fiyat karşılaştırma sitelerinde ürünlerinizin yer alması satışlarınızı arttıracak, size farklı pazarlar sunacaktır. Bu web siteleri ile yapılacak anlaşmaların ve entegrasyonların tamamında sizlere destek veriyoruz.

SEO Ayarları

Sattığınız ürünlerin potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlayabilmeniz için iyi bir SEO çalışmasına ihtiyacınız vardır. Biz ürünleriniz için en doğru anahtar kelimeleri belirliyor, sitenizin SEO ayarlarını en doğru şekilde düzenliyoruz. Bu şekilde arama motorlarında daha fazla kişiye görünmenizi ve arama sorgularına yanıt vermenizi sağlıyoruz.

Mobil Uygulama

Web sitenizin mobil desteğinin yanında satış kanalınızın mobil uygulamalarını da tasarlıyoruz. Mobil uygulamalar sayesinde müşterilerinize bildirimler göndermenizi, ayrıca cep telefonlarından doğrudan alışveriş yapabilmelerini, siparişlerini görebilmelerini sağlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Web sitenizin sosyal medya hesaplarının paylaşımlarını yönetiyor, hedef kitlelerinizi belirleyip reklam planlamanızı yapıyoruz. Hesabınızın takipçi kazanımı ve yorum/mesaj yönetimini üstleniyor, takipçileriniz ile birebir iletişim halinde kalmanızı sağlıyoruz.

SMS ve Mail Duyuru Sistemleri

Toplu SMS ve MAIL sistemlerinin e-ticaret sitenize entegrasyonunu ve bunların yönetimini sağlıyor, SMS gönderirken ihtiyacınız olan kampanya ve metin üretimini, mail gönderirken ihtiyacınız olan görsel tasarımları yapıyoruz.

Marka ve Patent İşlemleri

Günümüzde işinize uygun markayı bulmak ve bunu koruma altına almak son derece zor bir işlemdir. Sizlere sorun yaşamayacağınız işinizi birebir yansıtan markalar yaratıyor, tüm patent işlemlerinizi yöneterek bu markaları koruma altına almanızı sağlıyoruz.

Devlet Teşvikleri

Yurtdışına açılma sürecinde ihracata hazırlık, pazarlama ve markalaşma alanında faydalanabileceğiniz devlet teşviklerini takip ediyor, bu teşviklerden faydalanabilmeniz için gerekli danışmanlık hizmetini sağlıyoruz.

Uluslararası e-Ticaret Danışmanlığı

2006 yılından bu yana Amerika ve Avrupa'da e-ticaret projeleri yürütmış ve 50'ye yakın ülkeye gönderim tecrübesi edinmiş olarak sizlere yurtdışı e-ticaret projelerinizin oluşturulması ve yönetimi konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Şirket Kurulumu

Yurt içi ve yurt dışı şirket kuruluşu ile alakalı sizlere çözüm ortaklarımız aracılığıyla hizmet veriyor ve işinize en uygun şirketi kurmanızı sağlıyoruz.

Pazarlama Stratejileri Geliştirme

e-ticaretin zorlu ve dikenli yollarında iyi bir pazarlama stratejisi belirlemezseniz başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Biz web sitenizin hedef kitlesine ve satışını yaptığınız ürünlere uygun, daha önce deneyimlenmiş pazarlama stratejilerini sizlere uyarlıyor ve aynı zamanda yeni pazarlama stratejileri geliştiriyoruz.

Reklam Fikirleri ve Bütçe Yönetimi

Başarısı kanıtlanmış reklam fikirlerimizi e-ticaret projenize uyarlıyoruz. Bunun yanında doğru hedef kitle belirlemesi ile bütçenizi en yararlı şekilde yönetiyor, reklamlarınızdan maksimum verim almanızı sağlıyoruz.

Ürün Çekimleri ve Tasarım Desteği

e-Ticaret projelerinin en önemli ihtiyaçlarından birisi profesyonel ürün fotoğraf çekimleridir. Ürünü en güzel görünümle müşteriye sunmak, satış rakamlarınızı artıracaktır. Ayrıca dijital reklam alanlarınızın profesyonel tasarımcılar tarafından tasarlanması, hedef kitlenizin güvenini daha kolay kazanmanızı sağlayacaktır. Biz bu iki alanda da size profesyonel destek sağlıyoruz.