Logo Tasarımı Renk Seçimi - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Logo Tasarımı Renk Seçimi

Logo Tasarımı Renk Seçimi

Logo tasarımınız için doğru renk seçimi, grafik tanıma ve yazı tipi seçimi ile birlikte potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurabilir ve bunlar üzerinde duygusal bir etki yaratabilir.

Pek çok şirket kişisel tercihlerine göre logolar yaratır ve böylece müşterinin bilinçaltına yanlış bilgi gönderebilir.

Bir renk yelpazesi, çevrimiçi alışveriş, reklam ve pazarlama kampanyaları söz konusu olduğunda% 80 oranında satın alma motivasyonumuzu değiştirebilir. Renk psikolojisi algısı çoğunlukla özneldir, bazı renklerin evrensel bir etkisi vardır. İşte böyle bir renk psikolojisi örnekleri.

 

Renk psikolojisi algısı çoğunlukla öznel iken, bazı renkler evrensel bir etkiye sahiptir. İşte böyle bir renk psikolojisi örnekleri.

 

Mavi , iş logoları için en popüler seçimdir . İnsanları sakinleştirir ve aynı zamanda bir güven ve başarı mesajı iletir. Çok farklı nişlere sahip firmalar bu rengi kullanırlar, çünkü neredeyse hiç olumsuz duygu ortaya çıkarmaz.

 

Siyah renk ve logo tasarımı psikolojisi gücü ifade eder ve bir şirketin gücünü gösterir. İnsanlarda bir otorite duygusu yaratması beklenen herhangi bir logo, içinde en azından biraz siyah olmalıdır. Örneğin, Nike veya Adidas logolarına bakın. Renkleri, kıyafetlerini giyen insanların kendilerini daha güçlü hissetmelerini önerir.

 

Gri nötr bir gölgeye sahiptir; Diğer renkler ile iyi gittiği için biraz soğuk ve sık sık logolarda kullanılır. Yine de, anlamında siyahlığa yakındır. Aynı zamanda otorite ve tevazu gösterir; Sıklıkla popülerliği hakkında övünmeyen güçlü şirketler tarafından kullanılır.

 

Beyaz renk psikolojisinde saflığı gösterir. Mükemmeliyet, sadelik ve masumiyet duygusu yaratır. Her zaman diğer renkler ile kullanılır, bu yüzden doğru olanı seçmek önemlidir.

 

Yeşil hayatı ve yenilenmeyi ifade eder. Genellikle finans, güvenlik ve doğa ile ilişkili bir saygı ve barış rengidir. Bu çevre dostu markalar arasında en popüler renk. Bunun yanı sıra, bilgisayar yazılımı, sağlık, doğa, gıda ve spor ve kamp ekipmanları ile uğraşan şirketler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Kahverengi , fayda veya avantajlar anlamına gelen doğayı (ahşap veya zemin) gösterir. Çok dikkat çekmeyen, ancak uyum ve sadelik hissi yaratan sıcak bir renktir. Ayrıca ciddiyet ve sorumluluk duygusu yaratabilir. Bu yüzden birçok inşaat şirketi, hukuk firması, emlak acentesi ve diğer kuruluşlar bu logoları ve markalaşmaları için kullanıyorlar.

 

Sarı göz kamaştırıcı bir renktir ve dikkati çekmek için sıklıkla kullanılır, çünkü insan gözü onu başka şeylerden önce görür. Mutlu duygular yaratır ve genellikle basit ya da biraz çocuksu sayılır. Su parkları, aile restoranları, oyuncaklar vb. Aile odaklı işletmelerde kullanmak en uygun olanıdır.

 

Kırmızı , güçlü duyguları uyandıran yoğun bir renktir. Herhangi bir konuya ilgi çekebilir veya onu güçlendirebilir. Birçok restoran, bir müşterinin yemek yemeye yönelik güçlü arzusunu tatmin ederken kırmızı ışık tonlarını kullanır. Bu renk ayrıca sürüş ve enerjiyi de gösterir.