Photoshop'ta Klavye Kısayolları Özelleştirme - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Photoshop'ta Klavye Kısayolları Özelleştirme

Photoshop'ta Klavye Kısayolları Özelleştirme

Adobe Photoshop'ta çalışan her birimiz açılan menülerden farklı araçlar kullanır. Bu zaman açısından maliyetli olabilir. Çeşitli araçlar ve işlemler için klavye kısayolları oluştururken menüler arasında zorlanmamanızı sağlayacaktır. Basit tıklamalar ile değerli saniyelerinizden tasarruf edebilirsiniz. Adobe Photoshop ayrıca, kullanıcıların özel tuş vuruşlarını yaratmalarına izin veren süper yararlı çözümü sunar.
 
Başlamak için menü çubuğunu tıklayın ve Düzenle> Klavye Kısayolları'nı (kısayol Alt + ÜstKrktr + Ctrl + K veya Mac kullanıcıları için Alt + ÜstKarakç + Komut + K) seçin.
 
 
 
 
Burada ,uygulama menüleri, panelleri ve araçları için varsayılan klavye kısayolları bulacaksınız.
 
 
 
 
Sık kullanılan araç ve için kısayolları özelleştirebilirsiniz.
 
Örneğin; Dönüştür Yol> Flip Horizontal ve Flip Vertical'ın önceden ayarlanmış klavye kısayolu yok ancak Ctrl + kısayolunu eklemeyi tercih ediyoruz. Ctrl +, (Mac: Alt + Üst Karakter + Komut + K).
 
 
Diğer klavye programlarına atanmayan pratik tuş vuruşlarını kullanarak özel klavye kısayolları oluşturmanız gerektiğidir. Yinelenen kısayollar oluşturmak, kullanıcı için sorunlara neden olabilir.
 
 
 
 
Artık, oluşturduğunuz yeni klavye kısayolunu görebilirsiniz.
 
 
 
 
Klavye kısayolları menü seçeneğinde, yerel bilgisayarınızda varsayılan Adobe Photoshop'a özel tuş ekleme gibi ek seçenekler için bu menüyü seçebilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
Klavye kısayollarında, yeni veya değiştirilmiş tüm varsayılan seçenekleri .htm uzantılı bir dosyaya kaydetmek için Özetle düğmesini kullanın ve daha sonra, herhangi bir tarayıcı türü ile açılabilir.
 
 
 
 
 
 
 
Kaydedilen değişiklikler başka bir bilgisayara aktarılabilir (böylece evde ve işyerinde en sevdiğiniz ayarları yapabilirsiniz). Ancak, Photoshop'un farklı sürümlerini kullanıyorsanız bu seçeneğin çalışmayabileceğini unutmayın.
 
 
 
 
Varsayılan ayarları geri almak veya sıfırlamak isterseniz, Photoshop'u başlatırken Alt + Ctrl + ÜstKrktr (Mac Command + Option + ÜstKrktr) tuşunu basılı tutun. Tercihler / ayarlar dosyasını silmek isteyip istemediğinizi soran bir iletişim kutusu görüntülenir ve tıklamadan önce emin olun, çünkü bu Photoshop'daki tüm varsayılan ayarlarınızı sıfırlayacaktır.