WEB TASARIM - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
WEB TASARIM

WEB TASARIM

Bir web sitesi yapmamış olabilirsiniz ve bunu yapmanın zamanı geldiğini düşünebilirsiniz. Firmanız web sitesini kurduktan sonra, firmanızın hayatınızda bazı değişiklikler olacak, bu gelişime hazır olun. Telefonunuz daha fazla çalacak ve web sitesiyle ilgili tüm sorularınız için doğru cevapları alabileceksiniz. Kurumsal web tasarım sürecinde firmanızın ürünlerini ve çalışma süreçlerini inceleyerek anlamaya çalışıyoruz ve bunları web sitenize mümkün olan en iyi şekilde yansıtıyoruz. 

 


WEB TEMELLERİ

 

Web tasarım için kullanılacak yazılımlar;

 

Web temelleri söz konusu olduğunda, HTML ve CSS'den daha basit olmaz, her ikisi de internet üzerindeki neredeyse tüm web sayfalarının istemci tarafında bulunabilir.


HTML

HTML, web’in standart biçimlendirme dilidir. Bir biçimlendirme dili, bir metin belgesini, nasıl yazılacağını belirleyen özel bir sözdizimiyle ( mavi bir kalemdeki revizyon talimatları ile bir yazarın el yazmasını yapan bir editör gibi) belirten bir sistemdir.

HTML biçimlendirmesi, bir web sayfasının yapısını, etiketler kullanarak tarayıcıya açıklar; bu, arasındaki metin olarak hemen fark edersiniz. Bu etiketler tarayıcıya, HTML belgesinde yer alan başlıklar, metin ve bağlantılar gibi sayfa öğelerini nasıl sunacağını anlatır.

 

CSS

CSS (Basamaklı Stil Sayfaları) bir stil sayfası dilidir. Geliştiriciler, bir web sayfasının rengi, yazı tipi, düzeni ve genel tasarımı gibi konularda daha fazla kontrol sağlar. Sunuyu (CSS) yapıdan (HTML) stil sayfalarına ayırarak, tasarımlar birden çok sayfa arasında paylaşılabilir veya farklı ortamlara uyarlanabilir.

 

JavaScript

JavaScript şu anda web geliştirme dünyasına kaydırıcılar, açılır ekranlar, açılır menüler, animasyonlar gibi etkileşim yaratmak için fiili bir istemci tarafı betik dili. HTML ve CSS'nin yanı sıra, bir web sitesinin ön ucunun arkasındaki büyük üç çekirdekli teknolojilerden biridir. İstemci tarafında çalışan JavaScript, bazı sitelerin İnternet bağlantınızı bıraktıktan sonra bile etkileşimde kalabilmelerinin nedenidir.

 

 

WEB SİTESİ

 

Arama motorlarında en üst sıralarda yer almak isteyebilirsiniz. Ürünün doğrudan google reklam yoluyla milyonlarca insan tarafından dinlenmesini isteyebilirsiniz. Amacımız, şirketinizi hak ettiği web sitesiyle yeniden bir araya getirmek, sizi mutlu etmek ve müşterilerinize iyi web siteleri sağlamaktır. Bunu yaparken en güncel yazılım dillerini kullanıyoruz, hizmetimizi size en uygun fiyatlarla sunmaya özen gösteriyoruz.