WEB TASARIM

WEB TASARIM


Günümüzde kurumsal zorunlulukların en başındaki yerini koruyan temel öge web sitesidir. Anında güncellenebilen, kolay erişilebilen ve hızlı iletişime olanak sağlayan web sitesi, firmanızın müşterileriyle arasındaki en önemli bağlantı yoludur.

 

Bu kadar büyük önemi olan bir teknolojinin doğru tasarlanması, müşteri profiline uygun görünüme sahip olması, güncel teknolojiye uygun şekilde kodlanıp yeni gelişmelere ayak uydurabilmesi, her platformda ziyaretçilerin taleplerine karşılık verebilmesi oldukça önemlidir.

 

Yıllar içerisinde birçok değişime ve yenileşmeye uğrayan Web Tasarım, günümüzde tek başına yeterli olmamakla birlikte, mobil uyumluluk, SEO(Arama motoru optimizasyonu), farklı tarayıcı platformlarına uyumluluk gibi özelliklere de sahip olmalıdır.

 

Web Tasarım Neden Önemlidir?

 

Web siteniz, firmanızın Dünya’ya açılan kapısıdır. Kullanıcılar web sitenizin tasarımına, erişilebilirliğine ve içeriğine göre sizden hizmet alıp almamaya karar verirler.

 

İyi bir web sitesi, kurumsal kimliğinize uygun bir tasarıma sahip olmalı, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi en doğru şekilde anlatacak şekilde oluşturulmuş görselleri, kullanıcıların kolay erişebileceği şekilde sergilemeli, arama motorlarının büyük önem verdiği koşullarda özgün ve doğru metinlerle desteklenmelidir.

 

İyi tasarlanmış bir web sitesi, yansıttığı kurumsal görünüm ve doğru bilgi ile firmanıza müşteri kazandırabilirken, günümüz teknolojisinden uzak, kopya içeriklerle ve doğru bilinen yanlışlarla tasarlanmış bir web sitesi, büyük bir deniz olarak tabir edebileceğimiz internet ortamında en diplerde yer almanıza sebep olacak ve sizi ticari açıdan fayda yerine zarara uğratacaktır.

Kurumsal Web Tasarım

 

Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece büyük şirketlerin önem verdiği Kurumsal Kimlik, günümüzde her firma için bir ihtiyaçtır. Vizyon sahibi bir şirketin olmazsa olmazı olan Kurumsal Kimlik, firmanızın felsefesine uygun bir şekilde oluşturulup müşterilerinizle aranızda görsel bir bağ oluşmasını sağlar. Kurumsal kimliği güçlü bir firmanın ticari ilişkileri de aynı oranda güçlenecektir.

 

Kurumsal bir web sitesi, firmanın ana renklerine sadık kalarak, şirket faaliyet alanına uygun olarak kurumsal kimlikte belirlenmiş fontları ve çizgileri kullanarak oluşturulur. Firmanın ürün sergileme şekli, hizmet anlatım biçimi web sitesine ne kadar doğru yansıtılırsa internet dünyasındaki potansiyel müşterileriniz sizi o kadar iyi anlar.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. olarak müşterilerimize Kurumsal Kimlik Tasarımı ve Web Tasarım alanlarında birbiriyle uyumlu ve bütünleşik bir hizmet sunmaktayız. Sektör ve potansiyel müşteri kitlesi üzerine kapsamlı bir analiz yaparak sizlere en uygun kurumsal kimlik tasarımı ve web tasarım çözümlerini oluşturarak firmanıza değer katıyoruz.

 

Mobil Uyumlu Web Tasarım

 

Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşmasıyla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanışlı olan web siteleri mobil cihazlarda işlevselliğini kaybetmektedir. Buna bağlı olarak web sitesi arama motorlarındaki sıralarını kaybetmekte, müşteriler mobil içerikli sitelere yönlenerek web sitenizi ziyaret etme deneyiminden kaçınmaktadır.

 

Bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu bir şekilde hazırlanması, içeriğinin mobil cihazların çalışma prensipleri ve kullanıcıların internet kotalarını baz alarak oluşturulması gerekmektedir.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. %100 mobil uyumlu web siteleri ile müşterilerinin bu alandaki ihtiyacını karşılamakta, ziyaretçilerinizin en doğru mobil deneyimi yaşamalarına yardımcı olmaktadır.

 

 

 

Responsive Web Tasarım, CSS ve HTML Desteği

 

Bilgisayarlar için oluşturulmuş web sitelerinin mobil cihazlarda deneyimlenmesi oldukça zordur. Bu nedenle web sitenizin mobil cihazlara anında uyum sağlayabilmesi önemlidir.

 

Responsive Web Tasarım sayesinde web siteniz mobil cihazlarda ya da farklı ekran çözünürlüklerinde en doğru görünümü ziyaretçilerinize sunar ve müşterilerinizin en doğru deneyimi yaşamasını sağlar.

 

Search Engine Optimization (SEO) (Arama Motoru Optimizasyonu)

 

Web sitenizin var olması, ziyaret almasına yeterli değildir. Web sitenizi doğrudan ziyaret edecek kullanıcılar zaten sizi tanıyor ya da dolaylı yoldan adresinizi biliyordur. Web sitesinin en önemli görevlerinden birisi size yeni müşteriler kazandırmak ve bu müşterilere doğru bilgiyi aktarmaktır.

 

Bu nedenle web tasarım yapılırken SEO (arama motoru optimizasyonu) en önemli adımlardan birisidir. Arama motorları, algoritmaları zor anlaşılan ve tam olarak bilinmeyen, ciddi rekabetlere sahne olan en büyük pazarlama silahıdır. Her ne kadar algoritması tam anlamıyla çözülemese de belli başlı kurallara göre hareket ederler.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. olarak, oluşturduğumuz web sitelerinin temel arama motoru optimizasyonu işlemlerini gerçekleştiriyor, hedef kitleniz ve onlara pazarlamak istediğiniz hizmet / ürünlerin analizini yaparak doğru anahtar kelimelerde en üst sıralara çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Arama motoru dostu linklendirme (SEF Link) desteğimiz ile arama motoru robotlarının web sitenizi kolayca anlamasını ve indekslemesini sağlıyoruz.

 

Web siteniz yayın hayatına başladıktan sonra periyodik raporlama işlemlerini gerçekleştiriyor, başarı ve indeksleme oranlarına göre sürdürülebilir SEO hizmetimiz ile firmanızla yıllar sürebilecek bir iş birliğine başlıyor, web sitenizin mevcut indeks konumlarını koruyarak yükselmesini sağlıyoruz.

 

Yönetim Paneli

 

İyi bir web tasarım yaptırmış olabilirsiniz. Siteniz mobil uyumlu çalışıyor olabilir. Fakat sitenizi güncel tutmuyorsanız müşterileriniz için bunların hiçbir anlamı yoktur. Web sitesinin en önemli özelliği hızlı iletişime olanak sağlamasıdır. Yeni ürün ve hizmetlerinizi web sitenize anında ekleyebiliyorsanız bu ürün ve hizmetlerden alacağınız geri dönüş o kadar çabuk olacaktır.

 

Lacivert Tanıtım Medya A.Ş. kendi oluşturduğu kullanıcı dostu yönetim paneli ile size içeriğinizi kolay yoldan güncelleme, duyuru, haber, ürün ve referans gibi eklemeleri yapabilme olanağı sağlıyor. İçeriğinizi arşivleme ve sıralama imkânı da sunan Lacivert Yönetim Paneli deneyimi ile web sitenizi keyifle yöneteceksiniz.

 

Özgün İçerik ve Tasarım

 

Web sitenizin içeriği ne kadar özgün olursa arama motorlarından alacağınız verim o kadar yüksek olacaktır. Size özel olarak çekilmiş fotoğraflar, düzenlenmiş görseller, yazılmış metinler ile web sitenizi özgün bir şekilde hayata geçiriyor, sizleri rakiplerinizden bir adım öne çıkarıyoruz.

 

 YUKARI